Select Page

Śledź nas w social mediach

Partner Akcji

Drogi Czytelniku

Jeśli tu jesteś, to znaczy, że interesuje Cię zaangażowane czytelnictwo. Fundacja Zaczytani.org stara się pokazać, że książka może służyć nie tylko do czytania. Książka jest pretekstem do budowania relacji, nauki identyfikacji i nazywania emocji, do stwarzania przestrzeni do prawdziwej rozmowy. Treść to punkt wyjścia.

Książka jest tylko początkiem!

W myśl za tą ideą powstał program edukacyjny, w ramach którego – po raz pierwszy w historii Fundacjii Zaczytani.org – stworzyliśmy bajki edukacyjne wspólnie z Alior Bankiem, naszym partnerem strategicznym.

Dzięki mocy opowieści postanowiliśmy razem dążyć do naszych celów na trzech poziomach:

  • nauka dla dziecka,
  • zmiana postaw społecznych,
  • rozwój dla dorosłego.

Do współpracy zaprosiliśmy niezawodny duet w składzie: Boguś Janiszewski (tekst) i Max Skorwider (ilustracje), czyli kolektyw autorski Katastrofa. Są to autorzy popularno-naukowych książek dla dzieci z rysem humorystycznym. Ich najgłośniejsze tytuły to m.in. „Ekonomia”, „Mózg” czy „Polityka” – wszystko z mocno obiecującym podtytułem: „To, o czym dorośli ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą”.

Wspólnie z Alior Bankiem stworzyliśmy aż trzy bajki edukacyjne, które mają jeden temat przewodni odpowiadający celom edukacyjnym naszego partnera: NOWE TECHNOLOGIE. Autorzy bajek zabierają czytelników w pełen humoru świat zwierząt zamieszkujących sawannę. Tak, tam też dotarły nowe technologie! Wężyca Ulka szuka informacji w internecie, słoń Bolek ma problem z uzależnieniem od tabletu, a żółwica Justyna prowadzi bloga. Zwierzaki uczą się mądrze korzystać z cyfrowej rzeczywistości, pokazując czytelnikom, w jaki sposób wpływa to na nasze zachowania, emocje i komunikację z innymi.

„Jeżeli w książkach czyta się tylko to,
co zostało napisane, to całe czytanie na nic”

William Shakespeare

Nasze nowe bajki edukacyjne to nie tylko zabawne opowieści, ale też materiał dodatkowy dla rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców. Każda z publikacji zawiera część merytoryczną, która wprowadza w świat bajkoterapii i podaje instrukcję, jak pracować z książką. Dorośli czytelnicy znajdą tu podpowiedzi, jak rozmawiać z dzieckiem o przeczytanej treści, aby poznać jego emocje, pomóc mu je nazwać oraz odkryć, z którymi bohaterami utożsamia się dziecko.

Materiał został przygotowany we współpracy z psychologiem i terapeutą dziecięcym, a także z ekspertem porozumienia bez przemocy (NVC).

Premiera bajek edukacyjnych już 8 września! Chcesz od razu dowiedzieć się o dostępności książek? Zapisz się na naszą listę mailingową!

1 + 8 =